Гурток декоративно-ужиткового спрямування «Світ захоплень»

Уже не перший рік в стінах закладу освіти працює гурток декоративно-ужиткового спрямування «Світ захоплень» (керівник Лаврик Наталія Євгеніївна), де вихованці знайомляться з історією та сучасними напрямками розвитку декоративно-прикладної творчості; навчаються володіти різними техніками роботи з матеріалами, інструментами та пристосуваннями, необхідними в роботі; засвоюють технології різних видів рукоділля. На заняттях діти навчаються вправно працювати голкою, опановуючи навички шиття, отримують уявлення про викрійку, про властивості тканини, гармонію кольорів; створюють декоративні елементи інтер’єру, обереги для оселі, м’які іграшки, штучні квіти з тканини та паперу, вітальні листівки та ще багато різних та корисних речей.

Гурток долучає дітей до системи духовних цінностей, що відображають багатство загальнолюдської культури, виховує інтерес і любов до творчого художньо-мистецького надбання Батьківщини та інших культурних регіонів світу.

Мета гуртка – забезпечення умов для творчої активності та самореалізації особистості; створення передумов для вивчення різних технік декоративно-прикладної творчості; навчання дітей основам планування індивідуальної роботи, організації робочого місця.

Діти, які відвідують заняття гуртка «Світ захоплень» відрізняються незгасаючим бажанням творити, творити з натхненням. Робота в колективі спонукає до оволодіння основами моральної поведінки й норм моралі, сприяє розвитку внутрішньо свободи дитини, почуття власної гідності, самоповаги, виховує шанобливе ставлення до членів колективу в спільній діяльності, розвиває природні задатки, творчий потенціал кожної дитини. Під час роботи на заняттях діти розвивають мислення, зорову пам’ять, творчу уяву, художні здібності, вчаться спостерігати, аналізувати предмети і явища навколишнього світу. Робота в гуртку – це чудовий спосіб виховання в дітей почуття краси. авдяки заняттям у них розвиваються такі риси, як уважність, охайність, просторове та аналітичне мислення, дрібна моторика рук.

Найкращі свої роботи учні демонструють на виставках-конкурсах, на яких високо оцінюються дипломами та грамотами, тим самим утверджуючись як творчі особистості. Діти, які бажають обрати хобі або навіть пов’язати своє життя з творчістю, завжди мають можливість творити із задоволенням в колі однодумців, отримують підтримку та поради керівника.