ЗНО/ДПА

Увага!

Інформація щодо порядку та особливостей проведення національного мультипредметного тесту у 2024 році.

ДПА-2024

У 2024 році ДПА для учнів й учениць 4-х, 9-х і 11-х класів не проводитимуть.

До уваги випускників 11 класів 2023/2024 н.р.!

8 листопада 2023 року Верховна Рада України підтримала законопроєкт № 10092 «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2024 року».

Цим документом передбачено, що вступні випробування на бакалаврські програми до закладів вищої освіти України буде проведено у форматі національного мультипредметного тесту  (НМТ) на комп’ютерній основі. У межах НМТ кожен учасник буде виконувати завдання із 4-х навчальних предметів, три з яких є обов’язковими (українська мова, математика та історія України), а один — на вибір із переліку (українська література, іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська), біологія, хімія, фізика, географія). Предмет за вибором вступник зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ.

НМТ з української мови відбудеться за попередньою редакцією правопису. Тож у 2024 році блок завдань НМТ з української мови не передбачатиме завдань на перевірку орфографічних норм, які зазнали змін згідно з новою редакцією (2019 рік) правопису.

На виконання завдань з кожного предмета учасники матимуть по 60 хвилин. Усі 4 тестування вступники складатимуть протягом одного дня у два блоки по 120 хвилин (2 предмети) з перервою між ними. У 2024 році така модель НМТ є найбільш прийнятною, адже враховує безпекову ситуацію. Так учасникам, яким потрібно подолати значну відстань до пункту тестування, потрібно буде лише один раз з’явитися до екзаменаційного центру. А ті, хто складатиме тестування за кордоном, зможуть це зробити у місцевих екзаменаційних центрах.

У 2024 році ДПА для учнів й учениць 4-х, 9-х і 11-х класів не проводитимуть. Тобто НМТ складатимуть тільки абітурієнти.

У межах підготовки до НМТ пробне тестування не проводитимуть. Проте Український центр оцінювання якості освіти має вчасно проінформувати учасників про специфіку тестування, зокрема оприлюднити демонстраційні варіанти тестів.

Джерела: сайт УЦОЯО та сайт МОН України

________________________________________________________________________________________________

Нагадуємо, що через воєнні дії в Україні цьогоріч скасовано проведення традиційних вступних випробувань до закладів вищої освіти.

Замість традиційних вступних випробувань (ЗНО) у 2024 році заплановано проведення національного мультипредметного тесту (НМТ) ー для вступу для здобуття вищої освіти на основі повної загальної середньої освіти на всі спеціальності (бюджетні місця), на кон’юнктурні та медичні спеціальності (зокрема, контракт).

Більш детальну інформацію можна отримати за покликаннями:

Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти