Фольклорний ансамбль «Джерельце»

Сила традицій і сила творчості в їх поєднанні — животворне джерело народної культури.
Петро Савицьки

Фольклор – це священний скарб українського народу, духовні здобутки багатьох поколінь нашої країни.

Минають століття, на зміну одним поколінням приходять інші, та залишаються фольклорні традиції, даруючи свою красу і неповторність. Саме на це спрямована робота творчого гуртка «Джерельце», а саме на мистецтво усної народної творчості, відродження автентичної манери виконання та збереження традицій пісенного фольклору рідного краю.

Фольклорний колектив « Джерельце» створений у 2012 році. Учасниками колективу є учні 9-11 класів.

Під час занять здобувачі освіти  знайомляться з поняттями та знаннями фольклорного жанру, народнопісенної творчості нашого народу, народної манери виконання.

У репертуарі фольклорного колективу «Джерельце» фольклорно-пісенний матеріал рідного краю, Сумщини, кращі зразки ігрового фольклору, обрядодійства календарного та родинного циклу, у яких поєднані музика, спів, танці, народні ігри та забави. Костюми учасників зібрані з різних регіонів Сумщини та є справжньою скарбницею із бабусиної скрині.

Відтворення обрядового дійства в сценічних умовах приносить радість, глибоке естетичне задоволення і натхнення для всіх учасників дійства. На фото представлено фрагменти обрядового дійства зимового циклу «Святий вечір», весняного «Закликання весни», літнього «Івана Купала» та осіннього циклів «Обжинки».

Театралізована форма концертних виступів, яскраві традиційні, автентичні народні костюми, наслідування і сценічне втілення народних пісенних традицій – все це надає фольклорному колективу неповторного, самобутнього колориту.

Фольклорний  колектив «Джерельце» неодноразовий призер міських та обласних етапів Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси»,  конкурсу фольклорних колективів «Лелеченька», концертних виступів.

У народі говорять: «Традиції живуть, допоки їх бережуть і наслідують».