Корисні ресурси

Кібербезпека

Сьогодення диктує нові правила. Здобуття освіти з 2020 року стає в один асоціативний ряд з назвами онлайн-ресурсів. Адже здаємо вірші напам’ять через відео, яке вантажимо на YouTube, отримуємо домашнє завдання через групи у Viber чи Microsoft Teams, виконані конспекти поширюємо через Google Drive, а з однокласниками та колегами бачимося та спілкуємося виключно через мобільні додатки.

Але разом із цим з’явилися поняття кібербезпека, кіберзлочинці, секстинг, онлайн-грумінг тощо.

Закон України «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України» дає таке визначення: Закон України «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України» дає таке визначення: «кібернетична безпека (кібербезпека) – це стан захищеності життєво важливих інтересів людини і громадянина, суспільства та держави в кіберпросторі; кібернетичний простір (кіберпростір) – це середовище, яке виникає в результаті функціонування на основі єдиних принципів і за загальними правилами інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних систем».

З 15 вересня в Україні розпочинає діяльність урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в Інтернеті за телефоном 1545 (далі обрати 3).

Лінія створена з метою підвищення рівня обізнаності дітей, батьків та осіб, що їх замінюють, з питань попередження та реагування на ризики, з якими діти можуть зіткнутися в Інтернеті.

Довідково: з січня 2020 року в Україні вперше запрацювала державна гаряча лінія для осіб, які постраждали від торгівлі людьми, домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей. Визначено короткий телефонний номер – 1547.

 

Приєднуйтеся до боротьби з наркозлочинністю!

 Зі стрімким розвитком інформаційних технологій та використанням кіберпростору у всіх сферах суспільного життя, нажаль, розповсюдження наркотичних засобів здебільшого здійснюється за допомогою мережі Інтернет та месенджерів.

Розвиток месенджерів з можливістю шифрування даних користувачів призвів до того, що за останні декілька років роздрібний продаж наркотиків майже повністю перейшов у цифровий формат. Кожне нове оновлення таких месенджерів ускладнює роботу правоохоронних органів за рахунок використання новітніх методів шифрування інформації та підвищення рівня анонімності учасників спілкування. Найбільш популярним месенджером серед роздрібних наркоторговців є Telegram.

Групою фахівців та курсантів факультету № 4 (кіберполіції) Харківського національного університету внутрішніх справ під керівництвом декана факультету підполковника поліції В’ячеслава Маркова у рамках проекту «MRIYA» створено чат-бот «СтопНаркотик», призначений для блокування Інтернет-ресурсів з продажу наркотичних засобів з використанням месенджеру Telegram.

«СтопНаркотик | MRIYA» – це чат-бот у Telegram https://t.me/stopdrugsbot?start=417361947, який дозволяє блокувати електронні адреси наркокрамниць та вказувати місця їх розміщення для подальшої ліквідації Національною поліцією України та волонтерами.

Надсилати на цей чат-бот можна фото виявленої реклами наркоадрес або ж саму електронну адресу. Також можна повідомити для перевірки інформацію про місця наркоторгівлі.