Про заклад освіти

Комунальна установа Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №27, м.Суми, Сумської області заснована в 1972 році.

За час існування заклад освіти випустив 112 медалістів, з них золотою медаллю «За високі досягнення у навчанні» нагороджено 73 учні, срібною медаллю «За досягнення у навчанні» — 41 учня.

Мова освітнього процесу – українська.

Заклад освіти забезпечує рівний доступ до якісної освіти всіх учнів з урахуванням їхніх здібностей і нахилів. У 2024/2025 навчальному році заклад працює у складі 35 класів, у яких навчаються 927 учнів.

Організовано освітній процес за дистанційною та індивідуальною формою навчання (сімейною та педагогічний патронаж). Організовано навчання для дітей з особливими освітніми потребами.

Мережа класів Комунальної установи Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №27,  м. Суми, Сумської області на 2024/2025 навчальний рік (станом на 05.09.2024)

Належні умови для здобуття повної загальної середньої освіти створює колектив у складі 64 педагогічних працівників. Із них 60 вчителів: спеціалістів — 1, спеціалістів другої кваліфікаційної категорії — 9, спеціалістів першої категорії – 14, спеціалістів вищої категорії — 36 (із них педагогічне звання «старший учитель» мають 25 педагогів, «учитель-методист» — 3); практичний психолог, соціальний педагог, педагог-організатор.

У закладі створено умови для забезпечення сучасного освітнього процесу: облаштовані технічними засобами навчання класи, комп’ютерні кабінети, виробничі майстерні, спортивна та актова зали, бібліотека, стадіон, спортивний майданчик зі штучним покриттям. Наявний медичний кабінет. Учні харчуються в їдальні, що розрахована на 150 посадкових місць. Харчоблок забезпечений необхідним технологічним обладнанням. Заклад підключено до мережі Інтернет. Школа має Wi-Fi зону.

Іноземна мова – англійська.

Запроваджено поглиблене вивчення предметів: математики, української мови (9 класи) і вивчення предметів на профільному рівні: математики, української мови та української літератури (10, 11 класи).

Створюються умови для безпечного перебування учасників освітнього процесу, розроблено алгоритм дій під час сигналу «Повітряна тривога», укладено договір безкоштовного користування найпростішим укриттям з Державним професійно-технічним навчальним закладом «Сумське вище професійне училище будівництва і дизайну».

У закладі установлено відеоспостереження. Проведено модернізацію системи опалення: в ІТП закладу освіти встановлено УІЕТП «Кітотерм».

Заклад знаходиться в комунальній власності Сумської міської ради, підпорядковується управлінню освіти і науки Сумської міської ради.

Згідно зі статтею 53 Конституції України держава забезпечує доступність і безоплатність повної загальної середньої освіти в державних і комунальних навчальних закладах.

Додаткові освітні послуги не надаються.

Гуртожитків немає.

У закладі освіти створюються умови для навчання дітей з особливими освітніми потребами. На цей час є зовнішня кнопка виклику біля додаткового входу (на подвір’ї ліворуч) для зручності та є необхідні навчальні площі. На сьогодні розроблена проєктно-кошторисна документація на проведення капітального ремонту вхідної групи з облаштуванням пандусу.

Створено офіційний вебсайт, який функціонує відповідно до порядку роботи.

КУ Сумська ЗОШ І-ІІІ ступенів №27, м.Суми була учасником освітнього проєкту за темою «Формування та оцінювання громадянських компетентностей в освітньому процесі на рівні базової середньої освіти», проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність», заходів у рамках реалізації Всеукраїнського проєкту «Розвиток соціальної згуртованості суб’єктів освітнього процесу», здійснювала дослідно-експериментальну роботу з теми «Реалізація інтегрованого підходу в початковій освіті в контексті концепції «Нової української школи», а з 2 квітня 2021 року є учасником інноваційного освітнього проєкту всеукраїнського рівня за темою «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти».

Невід’ємна складова роботи педагогічних працівників закладу освіту – участь в інноваційній діяльності. Школа є учасником інноваційного освітнього проєкту всеукраїнського рівня «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти».

Учителі – учасники, призери конкурсів педагогічної майстерності:  обласного конкурсу «Кращий STEM-урок», Всеукраїнського конкурсу на кращу вправу з інтеграції медіаграмотності для учнів 9-10 класів, Всеукраїнського освітньо-методологічного відбору «РодовідУчитель – 2023»; є тренерами-педагогами від ГС «Освіторія» щодо оцінювання в НУШ, тренерами-педагогами щодо особливостей вивчення навчальних предметів / інтегрованих курсів у 5 класі ЗЗСО за Державним стандартом базової середньої освіти в умовах реалізації концепції «Нова українська школа», є спікерами вебінарів від видавництв «Ранок», «Генеза».

Укладені творчою групою вчителів початкових класів посібники рекомендовані до друку вченою радою КЗ СОІППО; роботу педагогів «Формування ключових компетентностей молодших школярів через гру на уроках «Я досліджую світ»: LEGO-технології в освітньому процесі» відзначено «Золотою медаллю» на ХІ Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2020».

Показником роботи колективу є результати навчання учнів, зокрема продемонстровані під час ЗНО та НМТ: випускники різних років мали результат 200 балів з української мови, математики, англійської мови, біології, історії.

Діяльність педагогічного колективу спрямована на реалізацію шкільної програми «Обдарованість». Підсумком роботи з обдарованими учнями є успіхи в предметних олімпіадах, конкурсах. Учні ставали переможцями ІІ, ІІІ, ІV етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, переможцями ІІІ та учасниками ІV етапу Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. За результатами участі в предметних олімпіадах та конкурсах здобувачі освіти були стипендіатами Президента України, стипендіатами голови Сумської обласної державної адміністрації, стипендіатами міського голови.

Вихованці школи – активні учасники інтернет-олімпіад, переможці обласного літературного конкурсу «Проба пера», літературного конкурсу учнівської та студентської молоді Сумщини «Єднаймо Україну Тарасовим словом», конкурсу «Виклик відновлюваної енергетики: енергія майбутнього» зі створення мініатюри відновлювального джерела енергії, міського конкурсу «Енергоекономка», Х Відкритого юніорського конкурсу вокальної, інструментальної та хореографічної майстерності «Музика душі»; Vl Всеукраїнського фестивалю-конкурсу дитячого, юнацького та молодіжного мистецтва «Планета Мрій»; Міжнародного двотурового конкурсу «Мистецька олімпіада», Всеукраїнського двотурового конкурсу мистецтв «Віра», міського конкурсу «Новорічний сувенір», міського конкурсу «Паперові дива», міської виставки-конкурсу початкового технічного моделювання «Ми – Саморобкіни», дитячого квізі до Міжнародного дня дитини та Міжнародного дня довкілля.

Учні беруть активну участь та здобувають перемогу в інтерактивних конкурсах «Кенгуру», «Левеня», «Гринвіч», інтернет-олімпіадах та конкурсах освітніх платформ «На урок», «Всеосвіта». Учень 1 класу у 2022/2023 навчальному році став переможцем Міжнародного дистанційного конкурсу «Олімпіс 2023. Весняна сесія» у номінації «Найкращий результат» і отримав головний приз – ноутбук.

Центром формування лідерських якостей у закладі освіти є Шкільна Учнівська Республіка.

Пріоритетний напрям роботи колективу закладу – діяльність щодо формування компетентної особистості. Головне завдання закладу освіти – виховати інноватора та громадянина, який уміє ухвалювати відповідальні рішення та дотримується прав людини.