Про заклад освіти

Комунальна установа Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №27, м.Суми, Сумської області заснована в 1972 році.

За час існування заклад освіти випустив 112 медалістів, з них золотою медаллю «За високі досягнення у навчанні» нагороджено 73 учні, срібною медаллю «За досягнення у навчанні» — 41 учня.

Мова освітнього процесу – українська.

Школа забезпечує рівний доступ до якісної освіти всіх учнів з урахуванням їхніх здібностей і нахилів. У 2022/2023 навчальному році заклад працює у складі 36 класів, у яких навчаються 982 учні.

Мережа класів Комунальної установи Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №27,  м. Суми, Сумської області на 2023/2024 навчальний рік (станом на 05.09.2023)

Належні умови для якісного засвоєння знань школярів створює педагогічний колектив у складі 66 вчителів: спеціалістів — 2, спеціалістів другої кваліфікаційної категорії — 9, спеціалістів першої категорії – 18, спеціалістів вищої категорії — 36 (із них педагогічне звання «старший учитель» мають 22 педагоги, «учитель-методист» — 3).

Школа має міцну навчально-матеріальну базу: просторі й затишні класи, комп’ютерні кабінети, виробничі майстерні, спортивна та актова зали, стадіон, спортивний майданчик.

Іноземна мова – англійська.

Урахування індивідуальних особливостей школярів, рівня їхнього розвитку та здібностей відбувається через навчання учнів у класах із поглибленим вивченням математики, української мови (8-мі, 9-ті класи) та профільних 10-11-х математичних класах та класах профілю «українська філологія».

Заклад знаходиться в комунальній власності Сумської міської ради, підпорядковується управлінню освіти і науки Сумської міської ради.

Згідно зі статтею 53 Конституції України держава забезпечує доступність і безоплатність повної загальної середньої освіти в державних і комунальних навчальних закладах.

Додаткові освітні послуги не надаються.

Гуртожитків немає.

У закладі освіти є зовнішня кнопка виклику біля додаткового входу (на подвір’ї ліворуч) для зручності дітей з особливими освітніми потребами.

Створено офіційний вебсайт, який функціонує відповідно до порядку роботи.

КУ Сумська ЗОШ І-ІІІ ступенів №27, м.Суми була учасником освітнього проєкту за темою «Формування та оцінювання громадянських компетентностей в освітньому процесі на рівні базової середньої освіти», проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність», заходів у рамках реалізації Всеукраїнського проєкту «Розвиток соціальної згуртованості суб’єктів освітнього процесу», здійснювала дослідно-експериментальну роботу з теми «Реалізація інтегрованого підходу в початковій освіті в контексті концепції «Нової української школи», а з 2 квітня 2021 року є учасником інноваційного освітнього проєкту всеукраїнського рівня за темою «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти».

Учні школи є активними учасниками проєктів від  Klitschko Foundation.

З метою підвищення рівня правосвідомості та поінформованості здобувачів освіти в галузі прав людини, з використанням інструментів Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA на базі школи створено «Кіноклуб Docudays UA при Комунальній установі Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 27, м. Суми, Сумської області».

Пріоритетний напрям роботи колективу закладу – діяльність щодо формування компетентної особистості. Головне завдання закладу освіти – виховати інноватора та громадянина, який уміє ухвалювати відповідальні рішення та дотримується прав людини.