Просвітницька діяльність

У рамках проведення заходу «Година Землі – 2023» у місті Суми в студії сумської художниці Світлани Качуровської відбувся майстер-клас з живопису «Smile of the spring», у якому взяли участь учениці нашої школи. Створені учасницями картини передадуть захисницям України.
28 березня в Агенції промоції «Суми» відбулося нагородження учасників конкурсів та майстер-класу.
Енергозбереження – це стратегічне завдання нашої держави у досягненні економічної незалежності та конкурентноспроможності.
27 — 31 березня учні закладу стали активними учасниками виховних заходів з економічно вигідного, розумного і дбайливого користування електроенергією. Енергозбереження передбачає не відмову від благ цивілізації чи обмеження власних потреб, а шлях раціонального використання енергоресурсів, отримання більшого обсягу корисної роботи електроприладів за рахунок тієї ж кількості електроенергії.
Споживайте енергію розумно!
#СортСміт #InstituteofEcologicalStudies-IERS
Кожна людина є постійним і чималим джерелом побутових відходів. Тому на наших плечах лежить відповідальність за екологічне споживання та турботу про довкілля.
Гра «СортСміт» вчить дітей правильно сортувати сміття.
Всесвітній день лісів — 21 березня.
Життя-це рівновага. Рівновага, в основі якої те, що ми даємо та отримуємо. І ліси дають нам так багато! Вони очищають воду, повітря. Вони борються зі зміною клімату, поглинаючи вуглекислий газ. Ліси дають нам їжу, життєво-необхідні ліки та покращують наш добробут. Але наші ліси вразливі. Саме тому ми повинні дбати про них. Не тільки брати, але і віддавати. Здорові ліси — здорові люди. Бережіть ліс!
У 1969 році на конференції ЮНЕСКО в Сан-Франциско активіст Джон Макконнел запропонував ідею Дня Землі.
Земля — наш дім, земля — наша годувальниця. Саме тому люди зобов’язані піклуватися про неї, про збереження природи на нашій планеті.
Людина повинна замислитися, над тим, що земля потребує захисту й турботи. Відео здобувачів освіти нашого закладу.
Своє бачення світу в майбутньому учні зобразили в художніх роботах для конкурсу, присвяченомузбереженню біорізноманіття природи до 2030 року. Подані роботи показаніна спеціальній панелі конкурсу, розміщені на сайті фестивалю Nature For All Storytelling Festival і в соціальних мережах організацій.

https://padlet.com/…/30-by-30-art-campaign…

Учні 7- В класу Винокуров Тимур, Дідоренко Владислав, Іванченко Тімур, Кулагін Дмитро (учитель фізики Галина Зуй) взяли участь у майстер-класі «SAVE ENERGY», який проходив у рамках заходів до Дня Сталої енергії на базі СумДУ. Учні ознайомилися з фізичними приладами, дізналися про енергозбереження вдома, отримали міні-завдання «Обстеж свою оселю». Усі учасники отримали подарунки.

22 квітня — Всесвітній день Землі. Наші учні долучилися до фото-флешмобу, закликаючи усіх відчути спільність і докласти зусиль до захисту миру на планеті, збереження краси та багатства нашого спільного дому.
В єдності наша сила! 💚🌍💚
У рамках відзначення Європейського тижня сталої енергетики та Днів Сталої енергії, на виконання зобов’язань європейської ініціативи Угода Мерів, з метою формування екологічної свідомості серед підростаючого покоління, підтримки обдарованої молоді, привернення уваги до наявних проблем у сфері енергоефективності та охорони довкілля, Департамент фінансів, економіки та інвестицій оголосив конкурс»Збережи енергію! Зупини зміни клімату!»
Учениці 6 класу Халай Вероніка та Ніколаєнко Софія посіли 3 почесне місце.

Створити відчуття свята, радісного очікування новорічного дива можна й без шкоди природі. Учні нашої школи знають, як відмовитися від передноворічного винищення хвойних дерев: вони створюють композиції для святкової атмосфери. Переможцями цьогорічної акції стали Бакало Софія (10-А клас), Лукашова Владислава (8-А клас) та Грибань Павло (2-Б клас).

 

Команда «Еко-сам» нашої школи взяла участь у проєкті «Екопатруль — кращі практики», в якому змогла поглибити свої знання щодо сортування сміття, раціонального використання ресурсів та проєктного менеджменту. В кінці проєкту учасники презентували свої напрацювання та довели, що СМІТТЯ може бути РЕСУРСОМ!

 

Наша школа продовжує реалізацію екологічного проєкту «Життя без сміття». Учні 11-А класу зібрали 3 кг 800 г білого і блакитного пластику, 250 г зеленого й коричневого пластику, 17 кг 600 г картону. Школярі отримали 51 грн 10 коп за вторинну сировину.

 

Відповідальність за навколишнє середовище, збереження природи не є своєрідною модою, а є дійсністю, яка постає перед людством.
Сухомлинський говорив:» Природа стає виховним могутнім фактором лише тоді, коли маленька людина… з подивом приходить до думки: світ навколо мене став багатшим, красивішим, і ця зміна світу — моя праця, це я.»
Учні 7-Б класу роблять світ красивішим і чистішим. Дякуємо компанії «Кернел» за подарунки.