Просвітницька діяльність

Щорічно 26 січня світовою спільнотою природознавців і природоохоронців відзначається Всесвітній день екологічної освіти, спрямований на досягнення з допомогою активної екопросвітницької роботи гармонійних взаємин людини та довкілля. Адже більшість екологічних проблем спричинені недостатньою освіченістю і екологічною культурою людей різного віку, тому так необхідно не тільки сприяти інформуванню населення, а й розвивати відповідну його поведінку з дитячого віку.
З цією метою учні 6-го класу згадали основні правила дружньої, еколічної поведінки та створили макети екологічних торбинок
Сьогодні — мрійники, завтра — винахідники!
У Міжнародний день дітей-винахідників у рамках шкільного проєкту «Розумний будинок» учні діляться своїми мріями і думками про «розумні» речі, які б мали місце на існування. І можливо, ми станемо свідками їх створення. Їхні мрії не тільки про «телепортацію», а й про винаходи, які допомагають у медицині, охороні порядку, освіті, а також діти мріють про світ без хвороб та війн.
#КафедраХімічноїтехнікитапромисловоїекології НТУ «ХПІ» для учнів старших класів провела святкову Kahoot гру » Руйнівники екологічних міфів». Учні КУ Сумська ЗОШ №27, м. Суми стали активними її учасниками.
Садимо КВІТИ і чекаємо ПЕРЕМОГУ!
Завдяки благодійному фонду «Florium Foundation» та меценатам з Нідерландів, а також благодійним внескам на сайті flowers4school.com, наш навчальний заклад отримав коробку з цибулинами весняних квітів.
Безмежно вдячні меценатам за подаровані цибулини!!!
Щиро дякуємо усім, хто відгукнувся і підтримав коштами нашу участь у цьому проєкті.
Робимо наш навчальний заклад квітучим та наближаємо перемогу разом. Слава Україні!
05.12.2023 учні нашої школи взяли участь у святковій екологічній Kahoot — вікторині. Вікторину підготували та провели в онлайн-форматі Telegram каналу кафедра хімічної техніки та промислової екології НТУ «ХПІ»
Кожен має навчитися діяти за принципом: «Мислити глобально, діяти локально»
Учні 9- го класу, згадали про природні джерела, які постійно відновлюються та із простого набору побутових матеріалів, сконструювали та запустили вітряну турбіну.
На хвилі екологічного драйву колектив нашого закладу долучився до он-лайн челенджу з висадки дерев «Екохвиля перемоги» в рамках Всеукраїнського проєкту «Енергоефективні школи». Учні та працівники закладу висадили кущі самшиту на території школи.
Команда «TimDim», у складі педагогів Мирослави Пильчук, Галини Зуй та учнів 8-А класу Іванченка Тімура та Кулагіна Дмитра, посіли почесне 3 місце у V Всеукраїнському фестивалі освітніх інновацій
«STEAM-HUMAN FOR PEACE: сила розуму й добра заради людства» у номінації «Інженерія».
Протягом двох тижнів листопада 2023 року учні, батьки та педагогічні працівники школи робили свій посильний внесок у поліпшення екологічної ситуації в місті. У рамках шкільного еко-проєкту «Життя без сміття» пройшов збір вторинної сировини: спільними зусиллями зібрали 573 кг відпрацьованого паперу і 220 кг картону. Отримані кошти будуть використані на озеленення шкільної території.
Енергоефективні школи: нова генерація
Спільна праця — найкращий шлях до того, щоб любити життя.
У рамках шкільного проєкту «Розумний будинок» учні 11-А і 10-А відвідали навчальну лабораторію віртуальної реальності в СумДУ.
Спробували самостійно керувати розумними пристроями, відвідали віртуальний музей.
Екологічна гра-квест «СВІТ У ТВОЇХ РУКАХ»
Сьогодні, 19 вересня бібліотекарі бібліотеки-філії № 1 провели в парку з учнями 6-В класу ЗОШ №27 екологічну гру-квест «СВІТ У ТВОЇХ РУКАХ». Під час проведення квесту діти переоцінили своє ставлення до навколишнього середовища, до екологічних проблем сьогодення, спробували знайти шляхи їх розв’язання, продемонстрували знання з багатьох дисциплін природничого циклу.
Отримавши карту місцевості діти повинні були пройти 7 пунктів різних завдань, такі як: правила поведінки на природі; вікторини; згадували та складали прислів’я про природу; обговорювали предмети, які виступають забруднювачами-довгожителями нашої планети (дитячий підгузник-450 р., алюмінієва банка-500р., скляна пляшка-1000р. та ін.)
Була представлена книжкова поличка «Гармонія з природою». В кінці гри діти обрали «Побажання від пса Патрона».
Від заходу отримали безліч позитивних та радісних емоцій, було весело, гамірно, пізнавально та корисно.
14 вересня 2023 року під гаслом «Хай небо буде мирним, а Україна чистою!» з дотриманням обмежень воєнного часу, враховуючи норми безпеки, учні та педагогічні працівники приєдналися до Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day».
64 учасники прибрали територію місцевого парку та озера, а також пішохідну доріжку нашого мікрорайону. Було зібрано більше 50 мішків сміття (пластик, поліетилен, опале листя) це близько 1000 кг, а також здали 86 кг макулатури в пункт прийому.
Просвітницька робота понад усе!
Не спішіть викидати картонне пакування, адже:
1. Існує багато способів використати їх у заняттях з дітьми і цікавих освітніх проектах;
2. Переробка та повторне використання матеріалів — це одна з багатьох невеликих речей, які ми можемо зробити, щоб допомогти навколишньому середовищу;
3. Це спосіб розвитоку креативності у дітей, тобто бажання створення принципово нових ідей.
Використання рамок заохочують дитину до активної діяльності на вулиці та створення чудових фотозображень. Вони розвивають творчість, почуття прекрасного, моторику, бажання милуватися природою й фантазію у дітей різного віку. Також рамки природи мають арт-терапевтичний ефект.
Саме так закладається зернятко для майбутнього — формуючи і розвиваючи екологічну культуру поведінки та екологічне мислення особистості з раннього дитинства.
Своїм відео з дослідження щодо сортування та утилізації сміття поділилася учениця 10 класу, яка зараз перебуває в Польщі. #letsdoitukraine #worldcleanupday #побачивприбери
Учні 7-А та 9-Г класів відвідали бібліотеку СумДУ і взяли участь у цікавому та пізнавальному еко-квесті «5R». Дякуємо співробітникам бібліотеки за цікаву зустріч.
Проблеми сортування, утилізації відходів — одна з найважливіших і найактуальніших серед проблем забруднення навколишнього середовища. Настав час керуватись у всіх своїх вчинках правилами екологічного гуманізму. Відеоробота учнів нашої школи
Щороку в третю суботу вересня проходить акція Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day», участь у якому бере понад 190 країн. Цього року акція відбувається під гаслом: «Хай небо буде мирним, а Україна чистою!».
Наша школа активно долучається до цієї акції!
У конкурсі, що відбувся серед авторів та авторок інсталяцій під назвою “Виклик відновлюваної енергетики — енергія майбутнього”, відразу 1 та 3 призові місця здобули учні нашої школи. Роботи учасників та учасниць журі оцінювало за кількома критеріями: креативність підходу, естетичність, відповідність тематиці конкурсу тощо.
🥇1 місце — Тимур Іванченко, Дмитро Кулагін
🥈2 місце — Серафім Марусіч
🥉3 місце — Ірина Луценко, Максим Білокінь
Сумчани – на проєкті у Болгарії!
Стартував проєкт «Be young, Be green» у Паничище (Болгарія), де бере участь молодь з України, Німеччини, Словенії, Грузії, Литви, Іспанії та Румунії. Триватиме він з 24 червня по 2 липня.
Учасники обговорюють важливість розвитку екологічних практик, зеленого мислення серед молоді та впровадження різних заходів щодо вирішення еко-проблеми у своїх країнах. Проєкт реалізується організацією Can You / Ти можеш ли в рамках програми Еразмус+ Європейського Союзу.
У рамках загальноміського заходу «Дні Сталої енергії», метою якого є формування свідомої енергоощадності серед підростаючого покоління, звернення уваги до наявних проблем у сфері вичерпування природних ресурсів та забруднення довкілля, учні КУ Сумська ЗОШ №27, м.Суми взяли участь у конкурсах та здобули перемоги:
«Виклик відновлювальної енергетики: енергія майбутнього»- створили мініатюри, інсталяції відновлювального джерела енергії,які відображають особисту думку автора щодо вирішення проблем у сфері вичерпування природних ресурсів та забруднення довкілля.
1 місце — Іванченко Т., Кулагін Д. ( 7 клас)
3 місце — Луценко І. ( 10 клас)
«Енергоекономка» — малювали малюнки
«Енергозбереження моїми очима»
1 місце — Іванова В.( 1 клас)
3 місце — Пильчук М., Ковбаса М., Сіробаба М. ( 1 клас)
Плакати » Зелена енергетика України»
2 місце — Кашенко А. ( 7 клас)
3 місце — Ганзенко Д., Лукаш Я. ( 7 клас).
Проєкт » Енергетичний інжиніринг на рівні місцевої громади»
3 місце — Денщиков В. ( 9 клас).
Здобувачі освіти КУ Сумська ЗОШ №27, м.Суми перемогли в захопливому дитячому квізі, який пройшов до Міжнародного дня дитини та Міжнародного дня довкілля за підтримки КУ «Агенція промоціі Суми» та проєкту enWAR_mental.
Наші учні є активними учасниками заходів екологічного спрямування. Пізнавальним та корисним для них був EKO — Week, проведений Відділом молодіжної політики Сумської міської ради та студентами СумДУ.
Учні долучилися до Еко-забігу з прибиранням території лівого берега річки Сумка; говорили на тему еко-звичок та стали учасниками сучасного воркшопу «Eko-habits»; були учасниками майстер-класу з розпису еко-шоперів; на «Найбільшому уроці в світі» поглибили свої знання з теми: Цілі Сталого розвитку, та доєдналися до молоді, яка бажає стати поколінням, що змінює світ на краще.
З 30 березня по 7 квітня у школі відбулась акція по збору макулатури «Хай буде весна!»
Було зібрано 992 кг макулатури: 854 кг (папір), 138 кг (картону). Усі виручені кошти будуть використані на закупівлю саджанців і квітів для благоустрою шкільної території.
Година Землі — це найбільша світова щорічна ініціатива на підтримку збереження планети та сталого використання її ресурсів. Виконуючи завдання конкурсу Година Землі», учні 5-А класу дізналися більше про екологічні проблеми планети й шляхи їх розв’язання.
22 березня в Україні і світі святкують Всесвітній день води (Всесвітній день водних ресурсів). Свято було засноване ООН, щоб об’єднати міжнародні зусилля у боротьбі з водною кризою і спонукати людей використовувати воду більш ефективно. Детальніше про заходи тут.
У рамках проведення заходу «Година Землі – 2023» у місті Суми в студії сумської художниці Світлани Качуровської відбувся майстер-клас з живопису «Smile of the spring», у якому взяли участь учениці нашої школи. Створені учасницями картини передадуть захисницям України.
28 березня в Агенції промоції «Суми» відбулося нагородження учасників конкурсів та майстер-класу.
Енергозбереження – це стратегічне завдання нашої держави у досягненні економічної незалежності та конкурентноспроможності.
27 — 31 березня учні закладу стали активними учасниками виховних заходів з економічно вигідного, розумного і дбайливого користування електроенергією. Енергозбереження передбачає не відмову від благ цивілізації чи обмеження власних потреб, а шлях раціонального використання енергоресурсів, отримання більшого обсягу корисної роботи електроприладів за рахунок тієї ж кількості електроенергії.
Споживайте енергію розумно!
#СортСміт #InstituteofEcologicalStudies-IERS
Кожна людина є постійним і чималим джерелом побутових відходів. Тому на наших плечах лежить відповідальність за екологічне споживання та турботу про довкілля.
Гра «СортСміт» вчить дітей правильно сортувати сміття.
Всесвітній день лісів — 21 березня.
Життя-це рівновага. Рівновага, в основі якої те, що ми даємо та отримуємо. І ліси дають нам так багато! Вони очищають воду, повітря. Вони борються зі зміною клімату, поглинаючи вуглекислий газ. Ліси дають нам їжу, життєво-необхідні ліки та покращують наш добробут. Але наші ліси вразливі. Саме тому ми повинні дбати про них. Не тільки брати, але і віддавати. Здорові ліси — здорові люди. Бережіть ліс!
У 1969 році на конференції ЮНЕСКО в Сан-Франциско активіст Джон Макконнел запропонував ідею Дня Землі.
Земля — наш дім, земля — наша годувальниця. Саме тому люди зобов’язані піклуватися про неї, про збереження природи на нашій планеті.
Людина повинна замислитися, над тим, що земля потребує захисту й турботи. Відео здобувачів освіти нашого закладу.
Своє бачення світу в майбутньому учні зобразили в художніх роботах для конкурсу, присвяченомузбереженню біорізноманіття природи до 2030 року. Подані роботи показаніна спеціальній панелі конкурсу, розміщені на сайті фестивалю Nature For All Storytelling Festival і в соціальних мережах організацій.

https://padlet.com/…/30-by-30-art-campaign…

Учні 7- В класу Винокуров Тимур, Дідоренко Владислав, Іванченко Тімур, Кулагін Дмитро (учитель фізики Галина Зуй) взяли участь у майстер-класі «SAVE ENERGY», який проходив у рамках заходів до Дня Сталої енергії на базі СумДУ. Учні ознайомилися з фізичними приладами, дізналися про енергозбереження вдома, отримали міні-завдання «Обстеж свою оселю». Усі учасники отримали подарунки.

22 квітня — Всесвітній день Землі. Наші учні долучилися до фото-флешмобу, закликаючи усіх відчути спільність і докласти зусиль до захисту миру на планеті, збереження краси та багатства нашого спільного дому.
В єдності наша сила! 💚🌍💚
У рамках відзначення Європейського тижня сталої енергетики та Днів Сталої енергії, на виконання зобов’язань європейської ініціативи Угода Мерів, з метою формування екологічної свідомості серед підростаючого покоління, підтримки обдарованої молоді, привернення уваги до наявних проблем у сфері енергоефективності та охорони довкілля, Департамент фінансів, економіки та інвестицій оголосив конкурс»Збережи енергію! Зупини зміни клімату!»
Учениці 6 класу Халай Вероніка та Ніколаєнко Софія посіли 3 почесне місце.

Створити відчуття свята, радісного очікування новорічного дива можна й без шкоди природі. Учні нашої школи знають, як відмовитися від передноворічного винищення хвойних дерев: вони створюють композиції для святкової атмосфери. Переможцями цьогорічної акції стали Бакало Софія (10-А клас), Лукашова Владислава (8-А клас) та Грибань Павло (2-Б клас).

 

Команда «Еко-сам» нашої школи взяла участь у проєкті «Екопатруль — кращі практики», в якому змогла поглибити свої знання щодо сортування сміття, раціонального використання ресурсів та проєктного менеджменту. В кінці проєкту учасники презентували свої напрацювання та довели, що СМІТТЯ може бути РЕСУРСОМ!

 

Наша школа продовжує реалізацію екологічного проєкту «Життя без сміття». Учні 11-А класу зібрали 3 кг 800 г білого і блакитного пластику, 250 г зеленого й коричневого пластику, 17 кг 600 г картону. Школярі отримали 51 грн 10 коп за вторинну сировину.

 

Відповідальність за навколишнє середовище, збереження природи не є своєрідною модою, а є дійсністю, яка постає перед людством.
Сухомлинський говорив:» Природа стає виховним могутнім фактором лише тоді, коли маленька людина… з подивом приходить до думки: світ навколо мене став багатшим, красивішим, і ця зміна світу — моя праця, це я.»
Учні 7-Б класу роблять світ красивішим і чистішим. Дякуємо компанії «Кернел» за подарунки.