Нова українська школа

Нова українська школа

З 1 вересня 2018 року розпочався особливий період у діяльності школи І ступеня – Нова українська школа, який увійде в історію педагогіки як період перебудови освітнього процесу.

Відповідно до наказу МОН України від 13.07.2017 року №1028 «Про проведення Всеукраїнського експерименту на базі загальноосвітніх навчальних закладів» комунальна установа Сумська загальноосвітня школа   І-ІІІ ступенів №27, м. Суми, Сумської області є учасником Всеукраїнського експерименту «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової загальної середньої освіти».

На базі освітнього закладу участь у апробації нового Державного стандарту беруть два класи з загальною кількість учнів – 60. (4-А – 30 учнів, 4-Б – 30 учнів).

У зв’язку з упровадженням нового Державного стандарту перед початковою школою постало багато відповідальних завдань: створення нового освітнього середовища; формування компетентностей, потрібних для успішної самореалізації в суспільстві; процес виховання, який формує цінності; використання діяльнісного підходу; розвиток наскрізних вмінь
(розв’язок проблем, критичне мислення, креативність, співпраця, ефективне спілкування, керування своїми емоціями, виявлення ініціативи, оцінення ризиків та прийняття рішень, логічне доведення власної думки, вдумливе читання, тощо).

Діяльність педагогічного колективу навчального закладу здійснюється відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Державних стандартів початкової загальної освіти, Концепції Нової української школи.

На сьогодні у початковій школі для задоволення конституційного права громадян на отримання доступної освіти функціонує 14 класів.

За новими програмами, підручниками, методиками, серед яких значна роль відводиться інтегрованому навчанню, інформаційно-комунікаційним технологіям, розвитку компетентностей, зв’язку з життям, сприйманню світу цілісним, навчаються учні 1-3-х та експериментальних 4-А, 4-Б класів.

У закладі освіти затверджено план заходів щодо впровадження Концепції Нової української школи на 2017-2022 роки. Ведеться робота по створенню нового освітнього середовища. Відповідно до потреб учнів у 1-3х та 4-х пілотних класах створено різноманітні осередки, відповідно вимогам НУШ. Існують куточки визначення настрою, стіна слів, коло вибору, змінний стенд для заповнення щоденних новин; коркові дошки для інформації, відведено місце для виставки дитячих робіт, проектів, лепбуків.

У класах нові парти, які відповідають важливим критеріям, серед яких: ергономічність, безпечність, міцність, певна форма, колір, розміри та вага, а також естетичність.  Інтерактивні дошки, проектори, комп’ютерна техніка, принтери, ламінатори дозволяють учителю зробити урок насиченим, сучасним, цікавим, продуктивним та діяльнісним. У кожному кабінеті відкриті шафи для розміщення та зручного доступу портфоліо учнів, навчальних матеріалів, ігор, наявні куточки спостережень та досліджень.

Усі учителі початкових класів пройшли курси підготовки педагогічних працівників для роботи в умовах Нової української школи. 14 педагогів пройшли курс «Вчимося жити разом», 1 — курс «Основи здоров’язбережувальної компетентності», 3 — курс «Організація освітнього процесу молодших школярів в умовах Нової української школи».

Ягупа І.Д., заступник директора з навчально-виховної роботи, учитель початкових класів — регіональний тренер-педагог, який проводить підготовку вчителів початкових класів міста Суми для роботи за новим Державним стандартом відповідно до Концепції «Нова українська школа».

 

Реформа Нової української школи продовжується

 Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 02.04.2021 № 406 «Про реалізацію інноваційного освітнього проєкту всеукраїнського рівня за темою «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти» заклад освіти став учасником інноваційного освітнього проєкту всеукраїнського рівня. Пілотування нового Державного стандарту базової середньої освіти з 1 вересня 2021 розпочалося у 5-А та 5-Б класах школи.