За рішенням ООН з 2014 року 1 березня у світі відзначається день «Нуль дискримінації». Нове свято закликає сучасне суспільство терпимо ставитися до інших людей, незалежно від їх расової, національної, релігійної, статевої, вікової приналежності, приналежності до тієї чи іншої соціальної групи, незалежно від їх політичних та інших поглядів і переконань. Він нагадує про право кожного на повноцінне життя з гідністю.
Тому завдання Дня – «абсолют» для тих, хто засновував це свято, і для тих, хто щиро бере участь в реалізації проектів в його рамках – досягнення того стану суспільства, коли дискримінація всередині нього буде зведена до нуля, тобто зникне зовсім.
Стаття 21 Конституції України проголошує, що всі є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними.
З метою створення організаційно-правових засад запобігання та протидії дискримінації задля забезпечення рівних можливостей щодо реалізації прав і свобод людини та громадянина було прийнято Закон України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні».
Цим Законом закріплено, що законодавство України ґрунтується на принципі недискримінації, що передбачає незалежно від певних ознак:
- забезпечення рівності прав і свобод осіб та/або груп осіб;
- забезпечення рівності перед законом осіб та/або груп осіб;
- повагу до гідності кожної людини;
- забезпечення рівних можливостей осіб та/або груп осіб.
«У день «Нуль дискримінації» ми повинні заявити про себе і разом боротися за право жити, не наражаючись на стигматизацію і дискримінацію», – сказав Мішель Сідібе, виконавчий директор ЮНЕЙДС. – Заохочуючи різноманітність, ми можемо змінити майбутнє».